Acne

Si të shpëtoj nga plagët puçrra fytyre: spote ndenjur në fytyrë?

Blog Ilona Pouzin

grua – natyra e krijimit,

burimi i forcës së saj është kreativiteti.

Dëshironi të shpëtoj nga njollat, plagët dhe plagët fytyre pas veten?

Përshëndetje, lexues të dashur të blog!

Ne do të vazhdojmë bisedën tonë në temën e post-puçrra fytyre (pasojat e pustules). sot, ne do ta tregojë, Se si të shpëtoj nga plagët puçrra fytyre në shtëpi dhe të ndajnë recetë maska ​​më efektive. dhe, ne do të zbulojë sekretet, si për të fshehur metat me grim.

Artikulli ynë do të ju ndihmojë të hequr qafe të metave! Qëndroni me ne dhe të gëzojnë të lexuar.

përmbajtje:

 • Shumica mënyra besnikë të hequr nga njollat ​​dhe plagët
 • Si për të bërë një maskë e shtëpisë post-fytyre?

Shumica mënyra besnikë të hequr nga njollat ​​dhe plagët

Inflamacion të lëkurës është gjithmonë të na bëjë të emocioneve të pakëndshme. veçanërisht, kur ata nuk kanë pasoja, dhe të lënë pas një "kujtesë" në formën e plagët apo indentations në lëkurë. Ne përpiqemi për të hequr qafe të tij. sot, ne do të ndajnë me ju këshilla, i cili do të ju ndihmojë për të hequr plagët në shtëpi.

Kjo mund të duket, që vetë-pastër post-fytyre - është e pamundur të. megjithatë, nëse koha për të filluar për të kryer procedurën - gjithçka është e mundur, sepse plagët e freskëta të sjellë shumë më e lehtë!

mënyra efektive të reduktimit plagët:

 • lufton shkëlqyer me dyll post-fytyre kozmetike. Mënyra e aplikimit është jashtëzakonisht e thjeshtë: shkrihet substancë, pointwise aplikuar dhe të hiqen pas tharjes. Pastaj të jetë i sigurt për të aplikuar një krem ​​hidratues.

Ju mund të blej atë këtu .

 • Zbardhues - një mënyrë e madhe për të hequr njollat ​​e moshës, ndriçohet plagët. Ju mund ta bëni këtë duke përdorur kozmetikë të veçanta, dhe duke përdorur maska, ju lehtë mund të bëni në shtëpi.

krem receta, scrubs dhe maska ​​ju mund të lexoni në fund të këtij neni. Zbardhues gjithashtu ndihmon për të edhe jashtë tonin e lëkurës, duke e bërë atë të butë, prej kadifeje.

 • Masazh me vajra kozmetike. Përfitimet e masazh të fytyrës mund të flasim pa fund! Pas të gjitha, ajo ndihmon për të ngadalësuar plakjen, Ajo tonet dermis, zbut lëkurën. Vaj kozmetike, ju mund të shtoni 1-2 pika të eter.

për shembull: 1 lugë bajame vaj dhe 2 pika e pemë çaji vaj, eukalipt, rozmarinë. Lëvizjet zoti fshij përzierje mbi linjat masazh.

Perberja e vajrave, siç e dini, shumë të dobishme, substanca, që përbëjnë eter të përshpejtojë metabolizmin, përshpejtojë rigjenerimin e qelizave dhe epidermë zbutur.

 • Pajisja Darsonval - do të ju ndihmojë për të hequr njollat. Për shkak të goditjeve të vogla elektrike, ai me kujdes punon në dermis. pulses, përmes nozzles, vijnë në veshje e guaskës. Atëherë bakteret janë vrarë, lë inflamacion.

Darsonval gjithashtu përshpejton qarkullimin e gjakut. Përdorimi sistematik redukton gjurmët e plagët, plagët. Gjithashtu përmirëson gjendjen e dermis si një e tërë, filluar procesin e rigjenerimit, aktivizon prodhimin e kolagjeni, elastin, gilaurona.

Në kombinim me krem, kremra, scrubs - ju do të merrni një efekt të mrekullueshëm! mundësi Blej Aparatet Darsonval .

 • Është e dobishme për të bërë kremra me uthull molle dhe limon. Ajo jo vetëm që whitens, por edhe promovon shërimin e shpejtë të indeve, përshpejton rigjenerimin, zbut epidermë, Ai jep elasticitet.
 • marrë vitamina tuaj, veçanërisht, A dhe S. kurse në 2 i muajit. Ato ndihmojnë për të përmirësuar gjendjen e lëkurës. edhe, të pi ujë të mjaftueshëm.
 • Mbrojtur lëkurën tuaj nga rrezet UV -inache do të formojnë njolla të errëta, që, në asnjë mënyrë, zbukuro pamjen. veçanërisht, në qoftë se ju bëni peels acid ose përdorin vajra esenciale e portokalli, limon, grejpfrut.

pikëpamje, këshilla janë shumë të thjeshta! Inicimi me kohë i trajtimit - është çelësi i suksesit, bie dakord? Në shtëpi, ju mund të shpëtoj nga post-puçrra fytyre.

Do të ju pëlqen të përdorin agjentët ekzistuese terapeutike, Referojuni markave farmaci dyqan online Pharmacosmetica .

sigurisht, në qoftë se një rast të rëndë: plagët e thella, kanë inflamacion pashëruara, dhe edukimi nënlëkurës - vlen për të vizituar një dermatolog. Ndikimi duhet shëruar vetëm epidermë, shenja jo të dukshme të inflamacionit dhe qelbëzim.

Sekretet e një make-up, që do të ju ndihmojë të fshehur plagët:

 1. Aplikoni në abetare lëkurës, ajo do të ndihmojë për të lidhur lehtësim.
 2. më tej, Duke përdorur një furçë të veçantë apo sfungjer Aplikoni fsheh. Nuk ka nevojë për të bërë shtresë është shumë e trashë! Ajo mund të bllokoj poret dhe të përkeqësojnë situatën.
 3. Në zonat e dëmtuara, të aplikojnë fsheh, ajo do të ndihmojë ata për të maskuar
 4. Fshih ndihmë skuqje fsheh gjelbër, Kjo është krejtësisht disguises. Aplikoni atë duhet të jetë e pasur me një furçë.
 5. Fix grim përdorur pluhur.

Mos harroni rregullin: nuk është e nevojshme të ndajë syrin ose cik. Është më mirë për të bërë një theks të vogël në vetullat, Buzët duhet të aplikoni kuq buzësh ose hije gloss nyudovogo, Sytë mund të sjellë një laps të vogël të zi.

Gjithmonë përdorni cilësisë, kozmetike testuar , e cila nuk shkakton alergji.

Si për të bërë një maskë e shtëpisë post-fytyre?

Ka objekte të shkëlqyer, që ju mund të gatuaj në shtëpi. Ata do të ju ndihmojë për lehtësimin e kruarje, dhe të përshpejtojë qarkullimin e gjakut dhe rigjenerimin. Ju gjithashtu do të vëreni, lëkura do të shkëlqejë me bukurinë dhe shëndetin.

më e rëndësishmja, mos harroni - që e bëjnë maska, lëvore dhe aplikoni krem ​​duhet rregullisht, përndryshe rezultati i procedurës nuk do të.

Ju duhet të jetë i durueshëm, si ajo duhet të prodhojë kolagjen të mjaftueshëm, të cilët do të jenë në gjendje për të mbushur në zonat e dëmtuara. Produktet kozmetike jo vetëm që do të ndihmojë të shpëtoj scars, por edhe për të parandaluar aknet.

 • Masks e argjila me shtimin e eteret ndihmojë për të përmirësuar gjendjen e lëkurës, përshpejtuar rigjenerimin. Është shumë e rëndësishme, për të prodhuar kolagjen dhe elastin. Pas të gjitha, këto dy elemente janë përgjegjës për elasticitetin e lëkurës sonë.

estere (rozmarinë, livando, Manuka, limon) jo vetëm të përshpejtojë qarkullimin e gjakut, por edhe të nxitur shërimin e shpejtë të post-puçrra fytyre.

Clay - zbut, Ajo pastron poret dhe moisturizes. Shtoni vaj në një balte të bardhë ose të gjelbër të butë - do të jetë e mjaftueshme 1-2 pika.

 • Mjaltë dhe kanellë - të bëjë një dermis butë, i butë, ushqyer dhe moisturize. Honey - një produkt mahnitshme, i cili përfiton nga një numër të sëmundjeve dhe është përdorur shpesh për qëllime kozmetike. Kanellë - warms up lëkurën, Ajo përshpejton metabolizmin.
 • akull kozmetike - ajo është shumë e lehtë për t'u përgatitur! Është e nevojshme për të marrë majdanoz, imët pres atë (ose pres në një përzierje) derdh ujë të valë, le të krijoj dhe hedh në një format të veçantë për akull. Shumë të dobishme për të fshirë fytyrën me akull në mëngjes dhe në mbrëmje. Në mëngjes - kjo procedurë ju mbush me gëzim, në mbrëmje - lehtësimin e lodhje dhe stresi pas punës.
 • Badyaga me peroksid hidrogjeni - një zgjidhje efektive, e cila ndihmon për të lidhur lëkurën, eliminuar inflamacion dhe heq kruarje. Recetë maskë përafërsisht e: 1 lugë balta, 1 lugë dhe concoctions 4 pika e peroksidit te hidrogjenit 3%.

Zgjidhni më të pëlqyer maskë e pas puçrra fytyre dhe të bëjë atë çdo ditë. Është gjithashtu me vlerë për të përfshirë në kujdesin fërkim akull dhe parafine saj. terapi komplekse dhe kujdes të kujdesshëm të lëkurës për të ju ndihmojë të përballen me shenjat e akneve.

Përdorni kozmetike Organike , këndojë vitaminë kompleks .

nëse, Pas 2-3 muajsh ju do të vini re ndryshime të dukshme, ju duhet të konsultoheni me një dermatolog ose beautician. Kujdesuni për veten, kujdesur për lëkurën gjatë gjithë kohës - dhe ajo do të ju falenderoj!

Raising shqetëson të gjithë subjektin e puçrra fytyre të, ne do të mësojnë në lidhje me shkaqet e paraqitjes së tyre, si t'i trajtojnë ato dhe të cilët për të thirrur për ndihmë.

më në fund, sot u takua me mënyrat, si për të fituar post-puçrra në shtëpi. maska ​​Recipes diversifikuar vetë-kujdesin tuaj dhe të bëjnë lëkurën të butë dhe i butë.

Mbani mend - ju jeni e bukur!

Regjistrohu për blog, për të mbajtur krah për krah të gjitha produkteve të reja nga bota e bukurisë, Shëndeti dhe kreativiteti.

Ndani informacionin me miqtë tuaj, sepse kjo temë është shqetësuese për shumë.

All Good.

Shihemi së shpejti!

Që ju ishit Ilona

Nëse ky artikull ka qenë e dobishme për ju, vlerësojmë atë - dritë zemrën)))

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close