Acne

Како да се ослободите од лузни од акни: стагнација дамки на лицето?

Блог Илона Pouzin

жена – природата на создавањето,

изворот на неговата сила е креативност.

Сакате да се ослободите од дамките, лузни и акни лузни по себе?

Здраво, Почитувани читатели на блогот!

Ние ќе продолжиме разговорот на тема на пост-акни (последиците од акни). денес, ние ќе кажам, како да се ослободи од лузни од акни дома и споделување на рецепт најефикасен маски. и, ние ќе ги открие тајните, како да се скрие недостатоци со шминка.

Нашиот напис ќе ви помогне да се ослободи од несовршености! Останете со нас и да уживате во читањето.

содржина:

 • Најверните начини да се ослободиме од дамки и лузни
 • Како да направите маска на пост-акни дома?

Најверните начини да се ослободиме од дамки и лузни

Воспаление на кожата е секогаш предизвика нас да се непријатни емоции. особено, кога имаат последици и го остави зад себе "потсетник" во форма на лузни или засеци на кожата. Ние се стремиме да се ослободи од него. денес, ние ќе го споделам со вас совети, кои ќе ви помогнат да се отстрани лузни од дома.

Тоа може да изгледа, дека само-чистење на пост-акни - тоа е невозможно да се. сепак, ако на време да почнат да се изврши постапката - сè е можно, бидејќи свежи лузни да се донесе многу полесно!

Ефективни начини за намалување на лузни:

 • Одлично се борат со пост-акни козметички восок. Начин на апликација е многу едноставен: Се топи супстанција, pointwise применуваат и отстранети по сушење. Тогаш бидете сигурни да се применуваат навлажнувачки крем.

Можете да го купат овде .

 • Белење - одличен начин за отстранување на флеки, осветли лузни. Можете да го направите тоа со користење на специјални козметика, и користење на маски, лесно можете да направите дома.

рецепти креми, струже и маски ќе можете да прочитате на крајот на овој член,. Белење, исто така, помага да се дури и од тонот на кожата, со што се изедначи, кадифено.

 • Масажа со козметички масла. Придобивките на масажа на лицето може да се зборува бескрајно! Впрочем, тоа им помага да се забави стареењето, Тоа тонови на дермисот, измазнува кожата. Козметичката на маслото, може да додадете 1-2 капки на етер.

на пример: 1 лажичка бадемово масло и 2 капки масло од чајно дрво, еукалиптус, рузмарин. Дотеран движења тријте смеса масажа линии.

Составот на масла, како што знаете, многу корисно, супстанции, кои се состојат од етер се забрза метаболизмот, забрзување на регенерација на клетките и измазнуваат епидермисот.

 • Darsonval уред - ќе ви помогне да се отстрани дамките. Поради мали електрични шокови, тој внимателно работи на дермисот. пулсира, преку млазници, дојде на епидермисот. Тогаш се убиваат бактериите, остава воспаление.

Darsonval, исто така, ја забрзува циркулацијата на крвта. Систематски употреба го намалува траги на лузни, лузни. Исто така ја подобрува состојбата на дермисот како целина, ќе започне процесот на регенерација, го активира производството на колаген, еластин, gilaurona.

Во комбинација со креми, лосиони, струже - ќе добиете прекрасен ефект! можност Купи Апарати Darsonval .

 • Тоа е корисно да се направи лосиони со оцет и лимон. Тоа не само што избелува, но, исто така, промовира брзо зараснување на ткивата, забрзува регенерацијата, пегла епидермисот, Тоа дава еластичност.
 • се витамини, особено, A и S. курсеви 2 на месецот. Тие помагаат да се подобри состојбата на кожата. исто така,, се пие доволно вода.
 • Заштита на вашата кожа од УВ зраци -inache ќе формираат темни дамки, дека, во никој случај, украсуваат изглед. особено, ако се направи киселина лушпи или да користите етерични масла од портокал, лимон, грејпфрут.

види, совети се многу едноставни! Навремено започнување на третманот - е клучот за успехот, се согласувам? Дома, можете да се ослободите од пост-акни.

Дали ви се допаѓа да ги користат постоечките терапевтски агенси, Се однесуваат на аптека брендови онлајн продавницата Pharmacosmetica .

Се разбира,, ако тешка случај: длабоки лузни, имаат неизлечена воспаление, и поткожното образование - тоа е вреди да се посети дерматолог. Влијание треба исцели само епидермисот, нема видливи знаци на воспаление и гноење.

Тајните на шминка, која ќе ви помогне да се сокријат лузните:

 1. Примени на буквар на кожата, тоа ќе ви помогне да се усогласат на олеснување.
 2. понатаму, со помош на специјален четка или сунѓер Нанесете коректор. Нема потреба да се направи слој е премногу дебела! Тоа може да ги заглави порите и ја влоши ситуацијата.
 3. На оштетените области, ќе се применуваат коректор, тоа ќе им помогне да се маскира
 4. Скриј црвенило помош зелен коректор, тоа е совршено маска. Применува тоа треба да биде полн со четка.
 5. Поправи шминка користење на прав.

Се сеќавам на правило: тоа не е неопходно да се распредели на очите или усните. Тоа е подобро да се направи малку акцент на веѓи, усните треба да се применуваат кармин или сјај сенка nyudovogo, очите може да донесе малку црн молив.

Секогаш користете квалитет, тестирани козметика , кој не предизвикува алергии.

Како да направите маска на пост-акни дома?

Постојат одлични капацитети, кои може да се готви дома. Тие ќе ви помогнат да се ослободат чешање, и да се забрза циркулацијата на крвта и регенерација. Исто така, ќе забележите, кожата ќе зрачат со убавина и здравје.

што е најважно, се сеќавам - кои го прават маски, кора и се применуваат на крем треба редовно, во спротивно резултатот од постапката нема.

Вие мора да бидете трпеливи, како што би требало да произведе доволно колаген, кои ќе бидат во можност да се пополни во оштетените области. Козметички производи кои не само што ќе им помогне да се ослободи од лузни, но, исто така, за да се спречи појава на акни.

 • Маски на глина со додавање на етери помогне да се подобри состојбата на кожата, забрза Регенерација. Тоа е многу важно, да произведуваат колаген и еластин. Впрочем, овие два елементи се одговорни за еластичноста на кожата.

естери (рузмарин, лаванда, Манука, лимон) не само забрза циркулацијата на крвта, но, исто така, промовира брзо зараснување на пост-акни.

Глина - омекнува, Се чисти порите и moisturizes. Додадете масло во бела или зелена глина да нежно - ќе биде доволно за 1-2 капки.

 • Мед и цимет - направи мека дермисот, свилен, јадев и придавам влогови. Мед - неверојатен производ, која имаат корист од голем број на болести и често се користи за козметички цели. Цимет - загрева кожата, Тоа го забрзува метаболизмот.
 • козметички мраз - тоа е многу лесно да се подготви! Неопходно е да се земе магдонос, ситно го исецка (или сека во миксер) се посипува врела вода, нека пијалак и се става во посебни форми за мраз. Многу корисно да се избрише лицето со мраз во утринските часови и навечер. Во утринските часови - Оваа постапка ќе се расположи, вечер - олеснување на замор и стрес после работа.
 • Badyaga со хидроген пероксид - ефикасен лек, кој помага да се усогласат на кожата, елиминира воспалението и го олеснува чешање. Рецепт маска приближно: 1 глина лажица, 1 лажица и concoctions 4 капки од хидроген пероксид 3%.

Изберете најмногу ви се допадна маска на пост-акни и да го направи тоа секој ден. Тоа е исто така вреди да се вклучат во нејзината грижа триење мраз и парафин. Комплексна терапија и внимателен нега на кожата за да им помогне да се справат со знаци на акни.

Употреба органска козметика , пропее комплекс витаминот .

ако, По 2-3 месеци ќе забележите видливи промени, треба да се консултирате со дерматолог или козметичар. Грижете се за себе, се грижи за кожата цело време - и таа ќе ви се заблагодарам!

Подигање загрижува сите предмет на акни, ние ќе се запознаат со причините за нивната појава, како да ги третираат и кој да се јавам за помош.

конечно, денеска се сретна со начините, како да се победи пост-акни дома. Рецепти маски прошири вашето грижа за себе и ја прават кожата мазна и свиленкаста.

Запомни - ти се убави!

Да се ​​претплатите на Блог, да се задржи чекор со сите нови производи од светот на убавината, здравјето и креативност.

Споделување на информации со вашите пријатели, затоа што оваа тема е предмет на интерес на многу.

сите добри.

Ќе се видиме наскоро!

Откако сте биле Илона

Ако овој напис е корисно за вас, го ценат - осветли срцето)))

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close